Wiązary w technologii płytek kolczastych

Wiązary w technologii płytek kolczastych

W budownictwie podstawowym elementem konstrukcji nośnej jest dźwigar dachowy, inaczej zwany wiązarem. Odpowiada on za przenoszenie obciążeń z dachu na najważniejsze podpory, którymi zazwyczaj są ściany, ewentualnie słupy czy kolumny.

Możemy wyróżnić kilka rodzajów wiązarów ze względu na używane do jego wyprodukowania  materiały:

  • wiązary żelbetonowe,
  • wiązary stalowe,
  • wiązary drewniane.

 

Wiązary w technologii płytek kolczastych

Wszystkie, produkowane przez WPW Invest konstrukcje, w tym wiązary dachowe, wykonywane są w technologii płytek kolczastych. Technologia ta korzysta z łączenia elementów drewnianych poprzez wprasowywanie w nie specjalnych kolczastych płytek. Wiązary dachowe produkowane w tej technologii powstają w kilkuetapowym procesie. Na początku procesu projektowana jest konstrukcja drewnianej więźby dachowej według wytycznych projektanta obiektu. Na tej podstawie konstruktor wprowadza geometrie dachu i projektuje poszczególne dźwigary dachowe. Stworzone dane wysyłane są do zakładu produkcyjnego, gdzie zautomatyzowane maszyny wycinają poszczególne elementy. Ostatnią fazą jest połączenie poszczególnych elementów drewnianych płytkami kolczastymi.

Zaletami tak produkowanych wiązar dachowych jest krótki czas produkcji i montażu. W stosunku do innych technik produkcyjnych, czas skrócony jest o 30%. Wyróżnikiem systemu płytek kolczastych są podwyższone standardy wykonania każdego z elementów. Wiązary drewniane są obrabiane maszynowo, co niweluje niedociągnięcia ludzkich rąk.

wiezba-prefabrykowana

Wysoka jakość materiałów gwarantuje bezpieczeństwo!

To co daje technologii stosowanej przez WPW Invest przewagę, to możliwości dowolnej aranżacji przestrzeni. Wiązary produkowane w tym systemie mają rozpiętość do 30 metrów, co umożliwia stabilne oparcie na zaledwie dwóch podporach i wyeliminowanie pośrednich słupów czy części ścian nośnych.

Drewno, z którego produkowane są wiązary posiada certyfikat w klasie C24 oraz znak CE. Dzięki temu zyskujemy gwarancję bezpieczeństwa oraz najwyższą jakość produkowanych w ten sposób elementów.

Przewagą wiązarów dachowych produkowanych przez WPW Invest jest staranność ich wykonania oraz wysoka jakość. Nowoczesne rozwiązania technologii płytek kolczastych zapewniają krótki czas realizacji przy równoczesnym rozszerzeniu możliwości aranżacyjnych budynków. Konstrukcje są bezpieczne, ekonomiczne oraz trwałe.