technologia płytek kolczastych

Prefabrykowane domy szkieletowe

Historia:

Współczesne korzenie technologii szkieletowych domów drewnianych sięgają czasów osadnictwa na terenach Ameryki Północnej. W USA najstarsze domy zbudowane w tej technologii pochodzą z XVII wieku! Początkowo budowano z bali drewnianych co czyniło cały proces dość trudnym i kosztownym, uwzględniając transport i montaż. Wraz z rozwojem technologii doprowadzono do znaczącego odchudzenia konstrukcji poprzez wykorzystanie  do budowy gęstej sieci belek o stosunkowo niewielkich przekrojach. Tak narodziła się lekka konstrukcja szkieletowa.

Do dziś technologia szkieletowa jest najczęściej spotykaną konstrukcją budynków w całej Ameryce Północnej gdzie w zależności od regionu stanowi nawet ponad 90% budowanych budynków mieszkalnych.

Dalszy rozwój technologii, zwłaszcza w okresie powojennym doprowadził do jeszcze większej optymalizacji w konstrukcji domów szkieletowych co pozwoliło przenieść produkcję pod dachy fabryk, tak narodził się prefabrykowany dom szkieletowy w technologii drewnianej.

Zalety technologii:

  • Bardzo krótki czas budowy

 w dużej mierze niezależny od warunków atmosferycznych. Montaż ścian trwa od jednego do kilku dni (zależy od wielkości domu) a osiągniecie stanu deweloperskiego zamkniętego jest możliwe do 12 tygodni. 

  • Współczesne domy szkieletowe

to konstrukcje niezwykle energooszczędne. Dzięki wykorzystanym materiałom izolacyjnym osiągamy bardzo wysoką efektywność energetyczną. Budynek szybko nagrzewa się zimą i pozostaje chłodny latem.

  • Domy budujemy tylko z najlepszych certyfikowanych materiałów

, które zapewniają utrzymanie zdrowego mikroklimatu charakterystycznego dla budynków drewnianych.

  • Domy szkieletowe z racji wykorzystywanych technologii i materiałów są przyjazne do środowiska

  • Domy zbudowane w tej technologii mają trwałość niczym nie ustępującą budynkom murowanym

 

To wszystko do stanu deweloperskiego zamkniętego dostarcza Państwu jedna firma. Dodatkowo dbając wspólnie o środowisko możemy zamontować Państwu instalację fotowoltaiczną i pompę ciepła.

 

 

Etapy:

  1. Wybór projektu

    Wybór projektu

    Proces rozpoczyna się wraz z momentem wyboru i akceptacji projektu. Zapewniamy państwu dostęp do dużej bazy gotowych, nowoczesnych projektów od najlepszych pracowni architektonicznych w kraju.

  2. Produkcja

    Produkcja

    Zaakceptowany projekt trafia do zakładu gdzie odbywa się proces produkcji w warunkach zapewniających utrzymanie najwyższej jakości i dokładności konstrukcji, niemożliwej do uzyskania na budowie w terenie.
    a) Składamy ramę drewnianą, która stanowi szkielet konstrukcji a następnie montujemy do niej płyty drewnopochodne, które zapewniają właściwą sztywność konstrukcji.
    b) Wnętrze tak powstałej ściany wypełniamy kolejnymi warstwami, takim jak styropian, wełna mineralna, folia paroizolacyjna, folia akustyczna, które mają zapewnić osiągnięcie wymaganych wartości przewodności cieplnej, ognioodporności i dźwiękochłonności.
    c) Każda ściana wyposażona jest w przyłącza elektryczne i hydrauliczne.
    d) W otwory ścienne montujemy okna i drzwi.

  3. Transport ścian

    Transport ścian

    Wyprodukowane elementy ścian i stropów są pakowane i przygotowywane do wysyłki na budowę.

  4. Płyta fundamentowa

    Płyta fundamentowa

    W międzyczasie (produkcja elementów) na placu budowy wylewana jest betonowa płyta fundamentowa.

  5. Montaż ścian

    Montaż ścian

    Elementy konstrukcyjne są dostarczane na plac budowy gdzie odbywa się montaż. Poszczególne elementy są przenoszone przez dźwig i osadzane w odpowiednich miejscach. Montaż trwa od jednego do kilku dni w zależności od wielkości domu. Ponieważ komponenty do montażu stanowią spójną, zabezpieczoną całość, przebieg budowy jest praktycznie niezależny od warunków atmosferycznych.

  6. Efekt końcowy

    Efekt końcowy

    Po zakończeniu prac montażowych wkracza zespół zajmujący się pracami wykończeniowymi. Klient odbiera dom w stanie deweloperskim zamkniętym.