Nowoczesny dom szkieletowy – integracja z technologiami Smart Home

Nowoczesny dom szkieletowy – integracja z technologiami Smart Home

Domy szkieletowe od lat zyskują na popularności, a technika ich budowy wyewoluowała na tyle, że w niczym nie ustępują swoim murowanym odpowiednikom. Czy zatem inteligentne rozwiązania w domu szkieletowym mają rację bytu? Jak najbardziej! Systemy spod znaku Smart Home w domu szkieletowym spisują się rewelacyjnie, ułatwiając życie niemal na każdym kroku. Sprawdźmy więc dokładnie, jak to działa.

Nowoczesny dom szkieletowy to inteligentne oświetlenie

Smart Home to system inteligentnego domu, który z poziomu aplikacji w telefonie pozwala sterować różnymi urządzeniami, które normalnie wymagałyby manualnej ingerencji. Mało tego, wiele tych systemów po wprowadzeniu odpowiednich ustawień może działać zupełnie automatycznie.

Jednym z najważniejszych elementów takiego inteligentnego domu szkieletowego jest sterowanie oświetleniem. Podstawą jest standardowy czujnik ruchu, który uruchamia światło w momencie wykrycia obecności człowieka. To jednak wierzchołek góry lodowej, ponieważ za pomocą Smart Home w domu szkieletowym możemy między innymi ustawić moc oświetlenia (na przykład inną za dnia, a inną w nocy), a nawet zsynchronizować je z oglądanym filmem czy słuchaną muzyką.

Inteligentne rozwiązania w domu szkieletowym kontrolujące temperaturę

smart home dom szkieletowy

Nie ma nic przyjemniejszego niż stała, komfortowa temperatura powietrza w domu – bez względu na to, jaką mamy porę dnia czy roku. W nowoczesnym domu szkieletowym z systemem Smart Home to możliwe! Postaw na inteligentny termostat, z którym zaplanujesz harmonogram grzania/chłodzenia w konkretnych godzinach lub uzależnisz funkcjonowanie tych urządzeń od aktualnie panującej temperatury. Mało tego – możemy ingerować w pracę systemu z poziomu aplikacji z praktycznie dowolnego miejsca na ziemi. Więc jeśli potrzebujemy nagle dogrzać lub ochłodzić pomieszczenie, bo niespodziewanie skróciło nam się spotkanie z klientem – nie ma żadnego problemu.

Inteligentny dom szkieletowy zapewnia prywatność

Integracja systemów w ramach Smart Home może przybrać bardzo zaawansowane formy. Sterowanie roletami za ich pomocą jest swego rodzaju oczywistością, ale czy wiedziałeś, że możesz także zdalnie operować… oknami? Dzięki temu możesz komendą wywołaną przez smartfona wywietrzyć dom, albo zaprogramować całość tak, by rano budziło Cię słońce, lekki powiew świeżości w sypialni, a wszystko to jeszcze zintegrowane z delikatną muzyką. Brzmi jak dobrze rozpoczęty dzień, prawda? Możliwości są niemal nieograniczone!

Czy domy szkieletowe ze Smart Home mają sens?

Jak już zostało wspomniane na wstępie, system inteligentnego domu może być zamontowany w dowolnym obiekcie, bez względu na to, jaką techniką był wnoszony. Zatem jak najbardziej nowoczesny dom szkieletowy także może być wyposażony w komponenty tego systemu. Ich ilość i poziom integracji jest zależny od naszych preferencji. Być może zależy nam tylko na czujnikach ruchu i możliwości ustawienia natężenia światła, ale może być też tak, że korzystając z kina domowego, chcemy przeżyć prawdziwą immersję i zaprzęgnąć do niego zarówno nagłośnienie, jak i oświetlenie. Jeszcze innej osobie będzie zależało na tym, by Smart Home w domu szkieletowym zawierał elementy sterowania roletami i oknami, aby wszystko mieć pod absolutną kontrolą. Rzecz jasna inteligentny dom może oznaczać zdecydowanie więcej, niż tylko to, co zostało wymienione w niniejszym artykule. Jednak już to, o czym zostało wspomniane, pozwala sądzić, że inteligentny dom szkieletowy jest inwestycją, na którą warto zwrócić uwagę.