Domy drewniane gotowe pod "pod klucz"

Domy drewniane gotowe pod "pod klucz"

Domy pod klucz w trzy miesiące

Budowa domu wielu osobom kojarzy się z wieloletnią inwestycją. W przypadku domów murowanych, od momentu postawienia fundamentów do odbioru budynku nierzadko mija kilka lat. W tym czasie mnożą się koszty, których można uniknąć, wybierając domy drewniane.

Budowa domów szkieletowych umożliwia postawienie budynku w zaledwie dziesięć tygodni, bez względu na porę roku i warunki atmosferyczne. Poza standardową wylewką, nie ma prac mokrych, które mogą rozciągać w czasie cały proces budowy. Do tego większość prac polega na montażu gotowych elementów prefabrykowanych, które powstają wcześniej w zakładzie producenta. Dzięki temu cały proces trwa błyskawicznie, a dom jest gotowy do zamieszkania niemal od razu po zakończeniu prac.

Kolejną przewagą domów drewnianych jest rozprowadzanie instalacji. Dzięki znacznie prostszej konstrukcji, w domach kanadyjskich instalacja ukrywana jest pod poszyciem ścian, bez konieczności kucia, co znacznie usprawnia proces wykończenia.

To wszystko sprawia, że w ciągu zaledwie trzech miesięcy od rozpoczęcia prac, domy szkieletowe są gotowe do zamieszkania. Posiadają wszystkie niezbędne instalacje, wykończone są ściany, sufity i podłogi, zamontowane drzwi i okna i zainstalowana jest armatura sanitarna. Wystarczy wejść, umeblować i mieszkać.

domy szkieletowe pod klucz

Całoroczne domy kanadyjskie i skandynawskie - zalety

Do niedawna technologia szkieletowa w Polsce znana była niemal wyłącznie z domków letniskowych, a na temat całorocznych domów kanadyjskich krążyło wiele szkodliwych mitów. Dziś na szczęście coraz więcej osób docenia zalety tego typu konstrukcji i decyduje się na inwestycję. Dlaczego?

Oprócz tempa powstawania gotowych do wejścia domów drewnianych oraz znacznie niższych kosztów, budynki szkieletowe posiadają szereg innych zalet. Jedną z nich jest utrzymanie temperatury wewnątrz. Konstrukcja ścian sprawia, że domy drewniane posiadają doskonałą izolację cieplną i zachowują się jak termos. To sprawia, że zimą budynek nagrzewa się błyskawicznie i długo utrzymuje komfortową temperaturę, a w lecie pozwala cieszyć się przyjemnym chłodem. Nieprawdą jest więc, że tego typu domy nie nadają się do zamieszkania w zimie – w końcu w mroźnej Kanadzie czy Skandynawii konstrukcje drewniane są normą.

Bardzo istotnym aspektem jest także ekologia produkcji. Przy budowie domów murowanych zużywa się mnóstwo materiałów, które nie nadają się do recyklingu. To sprawia, że inwestycja produkuje ogromne ilości śmieci, a w późniejszym czasie wymaga znacznie większych nakładów energii do jej ogrzania. Domy szkieletowe generują znacznie mniejszą ilość odpadów w czasie budowy. Ponadto wszystkie resztki powstające przy obróbce prefabrykatów nadają się do ponownego wykorzystania jako surowce energetyczne. Ten fakt, w połączeniu z mniejszymi wydatkami na ogrzewanie sprawia, że budynki drewniane są inwestycją bardzo przyjazną dla środowiska.

Bardzo ważnym aspektem jest również trwałość domów szkieletowych. Wbrew powszechnie powtarzanym mitom, odpowiednio zadbane konstrukcje drewniane cechują się dużą stabilnością i wysoką trwałością. Z powodzeniem mogą przetrwać dziesiątki, a nawet setki lat. Do dziś w Norwegii można podziwiać budowle w technologii skandynawskiej, które powstały w XVI czy XVII wieku, a nawet średniowieczne kościoły zbudowane na podstawie konstrukcji szkieletowej.

drewniane domy prefabrykowane pod klucz