Wiązary dachowe drewniane

6 maja 2016 godz. 14:02

Więźba Dachowa

Drewniane wiązary dachowe to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, stosowanych w konstrukcji dachów budynków mieszkalnych i użytkowych. Pomimo nieustannego rozwoju technologii, drewno wciąż pozostaje jednym z najtańszych i najłatwiej dostępnych, naturalnych materiałów budowlanych.

W porównaniu do innych konstrukcji dachowych, wiązary z drewna wyróżnia przede wszystkim relatywnie niski koszt produkcji. Z kolei samo pokrycie dachu jest o wiele łatwiejsze do wykonania, w porównaniu do procesu stosowanego w przypadku konstrukcji stalowych. Gotowe zadaszenie może zostać pokryte dachówką ceramiczną lub cementową, blachodachówką, blachą trapezową, gontem papowym, trzciną, łupkiem czy płytą obornicką.

Drewniane wiązary - niższy koszt budowy

Podstawową zaletą, która wyróżnia drewniane wiązary dachowe, jest możliwość znacznego obniżenia kosztów budowli - strop betonowy można bowiem z powodzeniem zastąpić dolnym pasem konstrukcji. Dodatkowym atutem wykorzystania drewnianych wiązar dachowych, jest możliwość skrócenia czasu montażu; w porównaniu do konstrukcji tradycyjnej; nawet do dwóch dni.

Nasza firma dysponuje dźwigiem kołowym, który wykorzystywany jest do montażu dachu tego typu. Przyjeżdża on na budowę wraz z konstrukcją, dzięki czemu nie zachodzi potrzeba zapewnienia dodatkowego, specjalistycznego sprzętu w tym celu. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż dach tego typu może zostać zamontowany także zimą, co pozwala znacznie wydłużyć sezon budowlany.

Więźba dostarczana dźwigiem

W naszej wieloletniej działalności w branży budowlanej stawiamy wyłącznie na pewne i sprawdzone rozwiązania. Nasze usługi od lat świadczymy z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. W kategorii drewnianych wiązar dachowych oferujemy Państwu nowoczesne  prefabrykaty, łączone ze sobą za pomocą płytki wielokolcowej. Dzięki specjalistycznym programom komputerowym jesteśmy w stanie spersonalizować każde zamówienie tak, aby projekt jak najlepiej odzwierciedlał potrzeby Klienta.

Wycena konkretnego projektu powstaje w oparciu o takie czynniki jak wielkość i wymiary budynku, kąt nachylenia połaci dachowej, typ poddasza, rodzaj i grubośc izolacji termicznej, rodzaj pokrycia dachowego i położenie geograficzne budynku. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Artykuły powiązane

Jak wybrać więźbę dachową?

Więźba Dachowa

Jak wybrać więźbę dachową?

Więźba dachowa jest zwieńczeniem budowy domu jednorodzinnego i podstawą każdego dachu spadzistego. To na niej spoczywa pokrycie dachowe, izolacja termiczna oraz hydrologiczna. Więźba stanowi również jeden z największych wydatków podczas budowy domu. Dlatego przed dokonaniem wyboru, warto zapoznać się ze wszystkimi szczegółami na jej temat.

Więcej
Jak wybrać drewno na więźbę?

Więźba Dachowa

Jak wybrać drewno na więźbę?

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na budowę więźby prefabrykowanej, czy tradycyjnej, zakup odpowiedniego drewna, to połowa sukcesu do powstania prawidłowej i solidnej konstrukcji.

Więcej
Dach z drewnianych wiązarów kratowych

Więźba Dachowa

Dach z drewnianych wiązarów kratowych

Drewniane wiązary kratowe to rodzaj więźby dachowej, nazywane są również dźwigarami, bądź kratownicami. Drewniane wiązary dachowe używane są od stuleci, jest to najstarsza technika konstrukcji dachów. Stosowana technologia i materiały z czasem jednak uległy zmianie.

Więcej
Jakiego rodzaju więźbę dachową wybrać?

Więźba Dachowa

Jakiego rodzaju więźbę dachową wybrać?

Więźba dachowa, to najważniejszy element dachu, stanowi jego konstrukcję nośną. Dobranie odpowiedniej więźby, tak by spełniała normy budowlane i zapewniła sztywność całej konstrukcji jest kluczowe dla trwałości budowanego dachu. Wybór więźby dachowej zależy od takich czynników, jak wielkość i kształt obiektu, przeznaczenie poddasza, względy architektoniczno-estetyczne oraz ekonomiczne.

Więcej
Wiązary w technologii płytek kolczastych

Więźba Dachowa

Wiązary w technologii płytek kolczastych

W budownictwie podstawowym elementem konstrukcji nośnej jest dźwigar dachowy, inaczej zwany wiązarem. Odpowiada on za przenoszenie obciążeń z dachu na najważniejsze podpory, którymi zazwyczaj są ściany, ewentualnie słupy czy kolumny.

Więcej
Belki stropowe i płytki kolczaste

Więźba Dachowa

Belki stropowe i płytki kolczaste

Technologia prefabrykacji konstrukcji drewnianych łączonych płytkami kolczastymi ma szerokie zastosowanie. Wykorzystanie połączenia płytką kolczastą umożliwia nie tylko produkowanie ekonomicznych wiązarów dachowych.

Więcej