Wiązary dachowe drewniane

Wiązary dachowe drewniane

Drewniane wiązary dachowe to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, stosowanych w konstrukcji dachów budynków mieszkalnych i użytkowych. Pomimo nieustannego rozwoju technologii, drewno wciąż pozostaje jednym z najtańszych i najłatwiej dostępnych, naturalnych materiałów budowlanych.

W porównaniu do innych konstrukcji dachowych, wiązary z drewna wyróżnia przede wszystkim relatywnie niski koszt produkcji. Z kolei samo pokrycie dachu jest o wiele łatwiejsze do wykonania, w porównaniu do procesu stosowanego w przypadku konstrukcji stalowych. Gotowe zadaszenie może zostać pokryte dachówką ceramiczną lub cementową, blachodachówką, blachą trapezową, gontem papowym, trzciną, łupkiem czy płytą obornicką.

Drewniane wiązary - niższy koszt budowy

Podstawową zaletą, która wyróżnia drewniane wiązary dachowe, jest możliwość znacznego obniżenia kosztów budowli - strop betonowy można bowiem z powodzeniem zastąpić dolnym pasem konstrukcji. Dodatkowym atutem wykorzystania drewnianych wiązar dachowych, jest możliwość skrócenia czasu montażu; w porównaniu do konstrukcji tradycyjnej; nawet do dwóch dni.

Nasza firma dysponuje dźwigiem kołowym, który wykorzystywany jest do montażu dachu tego typu. Przyjeżdża on na budowę wraz z konstrukcją, dzięki czemu nie zachodzi potrzeba zapewnienia dodatkowego, specjalistycznego sprzętu w tym celu. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż dach tego typu może zostać zamontowany także zimą, co pozwala znacznie wydłużyć sezon budowlany.

 

wiezba-dostarczana-dzwigiem

W naszej wieloletniej działalności w branży budowlanej stawiamy wyłącznie na pewne i sprawdzone rozwiązania. Nasze usługi od lat świadczymy z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. W kategorii drewnianych wiązar dachowych oferujemy Państwu nowoczesne prefabrykaty, łączone ze sobą za pomocą płytki wielokolcowej. Dzięki specjalistycznym programom komputerowym jesteśmy w stanie spersonalizować każde zamówienie tak, aby projekt jak najlepiej odzwierciedlał potrzeby Klienta.

Wycena konkretnego projektu powstaje w oparciu o takie czynniki jak wielkość i wymiary budynku, kąt nachylenia połaci dachowej, typ poddasza, rodzaj i grubość izolacji termicznej, rodzaj pokrycia dachowego i położenie geograficzne budynku. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.