Konstrukcje Drewniane arrow

Konstrukcje drewniane w budownictwie to zyskujące na popularności rozwiązanie o wielu zaletach. Estetyka, szeroki zakres zastosowania to nie jedyne benefity wykorzystania drewnianych konstrukcji w procesie budowy domu lub innego obiektu. Ich zastosowanie wiąże się również z krótszym czasem montażu i niższym kosztem produkcji oraz wykonania w porównaniu do tradycyjnych metod. Oprócz tego to rozwiązanie ekologiczne, gdyż sam budulec, czyli drewno, jest przyjazne środowisku.

Konstrukcje drewniane mają szerokie zastosowanie. Można je wykorzystywać w takich obiektach jak: domy i budynki mieszkalne różnych wielkości, sklepy i inne obiekty handlowo-usługowych, magazyny i zakłady produkcyjne, budynki gospodarcze i nie tylko. Z naszych artykułów dowiesz się, jak przebiega proces budowy domu opartego na konstrukcji drewnianej, gdzie zamówić drewniane konstrukcje prefabrykowane oraz więźby z wiązarów kratowych.

Artykuły w kategorii

Konstrukcje drewniane w budownictwie

Konstrukcje Drewniane

Konstrukcje drewniane w budownictwie

Konstrukcje drewniane w budownictwie ponownie zyskują na popularności. Jest to związane zarówno ze stosunkowo niskim kosztem produkcyjnym, szerokim zakresem zastosowania, wysoką technologicznością, jak i z samym faktem, że drewno jest materiałem wysoce ekologicznym.

Więcej
Prefabrykowane konstrukcje drewniane

Konstrukcje Drewniane

Prefabrykowane konstrukcje drewniane

Pojawienie się nowych technologii obróbki drewna zrewolucjonizowało budowę konstrukcji dachowych. Pozwoliło to na znaczne zredukowanie czynności wykonywanych bezpośrednio na placu budowy. Dziś drewniane więźby dachowe przygotowywane są w sposób przemysłowy, i w gotowych, połączonych elementach transportowane do montażu.

Więcej
1

Zobacz również artykuły
z innych kategorii: