Domy Szkieletowe arrow

Domy szkieletowe to budynki o konstrukcjach wykonywanych z gotowych prefabrykatów. Oznacza to, że poszczególne elementy składające się na całość konstrukcji domów prefabrykowanych tzn. ściany, strop oraz więźba dachowa przygotowywane są w fabryce. Ich montaż odbywać się może na gotowym fundamencie o każdej porze roku, również zimą. Decyzja o budowie domu szkieletowego wiąże się z szeregiem korzyści. Jedną z nich jest znacznie krótszy czas budowy niż w przypadku konstrukcji tradycyjnych. Gotowy budynek może stanąć w 3 miesiące.

Domy z prefabrykatów są również łatwiejsze do zaprojektowania i do wykonania w standardzie domów energooszczędnych. To znacznie szybsze, tańsze, a przy tym nowoczesne i coraz częściej stosowane rozwiązanie w Polsce i Europie. Jest polecane zwłaszcza osobom, którym zależy na szybkiej budowie i możliwości zamieszkania we własnym domu, a które chciałyby w przyszłości powiększyć rodzinę. Sprawdź co sprawia, że budynki szkieletowe to rozwiązanie dla Ciebie. 

Artykuły w kategorii

Domy szkieletowe – fakty i mity

Domy Szkieletowe

Domy szkieletowe – fakty i mity

Wraz z boomem mieszkaniowym i dynamicznym wzrostem cen mieszkań z rynku wtórnego i pierwotnego wiele osób rozważa budowę taniego domu dla siebie i swoich najbliższych. Ci inwestorzy, którzy nie chcą posiłkować się 30-letnim kredytem i marzą o rozwiązaniu na miarę swoich możliwości finansowych, powinni rozważyć coraz popularniejsze rozwiązanie stosowane w Polsce, mianowicie domy szkieletowe. Wokół nich narosło przez lata wiele faktów i mitów. Dziś rozprawimy się z najpopularniejszymi.

Więcej
Technologia szkieletowa - trend przyszłości

Domy Szkieletowe

Technologia szkieletowa - trend przyszłości

Budowanie w technologii szkieletowej staje się coraz bardziej popularne. Niewątpliwą zaletą domów szkieletowych jest to, że można je stawiać prawie o każdej porze roku. Podczas budowy mało jest robót mokrych (poza standardową wylewką), a większość prac to montaż gotowych elementów prefabrykowanych.

Więcej
1

Zobacz również artykuły
z innych kategorii: