WPWinvest został generalnym wykonawcą banku żywności w Pile!

WPWinvest został generalnym wykonawcą banku żywności w Pile!

22.02.2023

Mamy przyjemność poinformować, że w minionym tygodniu wzięliśmy udział w uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego pod nową siedzibę Bank Żywności w Pile, gdzie WPW Invest będzie generalnym wykonawcą inwestycji. Dla naszej firmy będzie to już kolejny Bank Żywności. Dziękujemy za zaufanie!

Bardzo nas cieszy, że możemy wspierać tak cenną społecznie inicjatywę. Przypomnijmy misję organizacji: „Ratujemy żywność przed zmarnowaniem i przekazujemy ją najbardziej potrzebującym”. Aktualnie na terenie całego kraju działają 32 Banki Żywności, które w ramach programu, tylko w minionym 2022 roku wsparły blisko 700 tys. osób. Na potrzeby programu przekazano 15,7 tys. ton żywności, która dzięki przemyślanemu procesowi dystrybucji nie uległa zmarnowaniu. Cały program jest wspierany przez 1423 lokalne organizacje partnerskie. Tylko wymienione liczby pokazują skalę organizacji oraz wielkość niesionej pomocy.

Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców, którym pozostaje niesprzedana żywność do wspierania programu. Przekaż je Bankom Żywności jako darowiznę bez obciążeń podatkowych i pomóż osobom potrzebującym.

uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod bank żywności w pile którego WPWinvest będzie generalnym wykonawcą