Wiązary produkowane w technologii płytek kolczastych

Wszystkie wiązary produkowane przez firmę WPW Invest są tworzone
w technologii płytek kolczastych - nowoczesnych elementów łączenia konstrukcji drewnianych. Proste w swej budowie płytki kolczaste: metalowe z wytłoczonymi kolcami, umożliwiają uzyskanie trwałej konstrukcji na lata. Wtłoczenie płytki kolczastej w drewniane elementy za pomocą pras o dużym nacisku, pozwala na stworzenie mocnej konstrukcji dachowej. Technologia płytek kolczastych jest wykorzystywana
w większości obiektów handlowo usługowych do 2000 m2,
domach jedno- i wielorodzinnych, budynkach użyteczności publicznej,
a także w obiektach gospodarczych. Jej zalety sprawiają, że jest wybierana przez coraz większą liczbę osób budujących domy.


Dach w technologii płytek kolczastych

 Wiązary w technologii płytek kolczastych

Zalety wykorzystania płytek kolczastych

Wiązary produkowane w tej technologii, mają przewagę nad innymi konstrukcjami nośnymi pod kilkoma względami. W stosunku do innych technik produkcyjnych, czas produkcji i montażu zostaje skrócony w ich przypadku aż o 30%. Skutkuje to niższymi kosztami produkcji i szybszym ukończeniem całej budowy. Zaoszczędzony czas i pieniądze to nie jedyne zalety uzyskane dzięki wykorzystaniu tej technologii. W związku z tym,
że wiązary drewniane są obrabiane maszynowo, niedociągnięcia ludzkich rąk zostają zniwelowane, a uzyskany materiał jest najlepszej jakości.
W przypadku mniejszych inwestycji, zaletą wynikającą z wyboru technologii wiązarów jest uzyskanie większej przestrzeni na poddaszu.
Dzięki wyeliminowaniu pośrednich słupów i ścian nośnych, uzyskana przestrzeń może zostać dodatkowo zagospodarowana.Planujesz budowę dachu?
Przygotujemy wycenę!

Zalety technologii płytek kolczastych

Zalety technologii płytek kolczastych

Więcej informacji na temat zalet wykorzystania technologii płytek kolczastych, znajdą Państwo w naszych artykułach: